FETÖ'den 3 yıl hüküm giyen Vali Mutlu tahliye edildi

FETÖ'den 3 yıl hüküm giyen Vali Mutlu tahliye edildi

FETÖ kapsamında yargılanan, 3 yıl 1 ay 15 gün hapse mahkum edilen eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, cezaevinde bulunduğu süre kapsamında tahliye edildi.
Mepa Haber Merkezi

Silivri'de görülen FETÖ davasında 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası alan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, cezaevinde kaldığı süre göz önüne alınarak verilen tahliye kararıyla cezaevinden çıktı.

Tahliye olan Mutlu, “Zor bir görev yapıyorsunuz, bu tutumunuzdan dolayı teşekkür ediyorum. İlave söyleyeceğim bir şey yok çok mutluyum” ifadesini kullandı.

Mutlu, 3 yıl 1 ay 15 gün, Çapkın, 2 yıl 1 ay ceza almıştı

FETÖ’nün mülkiye yapılanmasına ilişkin eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın yargılandığı dava Silivri Ceza İnfaz Kurumunun karşısında bulunan duruşma salonunda görüldü. FETÖ kapsamında yargılanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu 3 yıl 1 ay 15 gün, eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise 2 yıl 1 ay hapse çarptırıldı.

Mahkeme, Hüseyin Avni Mutlu’nun cezaevinde kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliyesine karar verdi.

"Bu tutumunuz sebebiyle hepinize teşekkür ediyorum"

Cezaevinden çıkınca kısa bir açıklamada bulunan eski İstanbul Valisi Mutlu, “Kış gününde bu mutlu anımızı bizlerle paylaşmak üzere bir arada bulunduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Gecenin bu saatinde objektiflerinizi uzatmak suretiyle haber haline getirmeye çalıştığınız için, zor bir görev yapıyorsunuz biliyorum. Gece gündüz çalışıyorsunuz, bu tutumunuz nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum. İlave söyleyeceğim bir şey yok çok mutluyum” dedi.