1. HABERLER

  2. - düzeltme gerekli - İranlı Komutan Halep operasyonu gecesinde öldürüldü???
- düzeltme gerekli - İranlı Komutan Halep operasyonu gecesinde öldürüldü???

- düzeltme gerekli - İranlı Komutan Halep operasyonu gecesinde öldürüldü???

a

A+A-

Fetih Ordusu, Fetih Halep koalisyonu ve onların müttefikleri beklenen büyük bir saldırıyı bugün başlattılar. Operasyon, Halep’in batı bölgelerinde muhalefet tarafından kontrol edilen doğu Halep üzerindeki kuşatmayı kırmayı amaçlıyor.

Eylül ayının başında Halep üzerindeki kuşatmaları kırmak için muhalefet tarafından başlatılan ilk girişim püskürtülmüştü . Rejim yanlısı orduları ivme üzerine girişimini devam etmek isteğinde bulundu ve Halep’te büyük saldırılar başlattı eylülün sonunda Halep’teki kavramaları sıkı tutmak için. Onlar yavaş ama istikrarlı ilerleme kaydetmişler ve batı ile güneybatıdaki kendi kazançları ittirip Suriye muhalefetinin tekrar kuşatmayı kırmasına engel olma girişiminde bulundu.

Hükümet-yanlısı koalisyonu İran İslam Devrim Muhafızları (Iran Devrim Muhafızları) yanı sıra, Lübnanlı Hizbullah, Iraklı Haraket el Nuceba, Afganlı Fatmi bölümü ve Pakistanlı Zeynabiler liderliğindeki Suriye Arap ordusu ve Şii sevk edilen kuvvetleri içerir. Ayrıca Rusya’nın vekil haline gelmiş olan Filistinli Kudüs tugayı Suriye Arap ordusu yanında kuzey Halep sektörde kazanımlar elde etti.

Raporlara göre Rus savunma bakanı bugün Halep’te hava saldırıları devam ettirmeyi Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’e sordu 10 günlük bir aradan sonra muhalefet faaliyetlerinde bir artış gerektiği için, ancak Putin hava saldırıları şimdilik gereksiz olduğunu söyledi. Interfaks Haber Ajansı'nın aktardığına göre, Iran Devrim Muhafızları Suriye'de hava saldırısı için Rusya'ya istihbarat sağlar.

Bir yüksek rütbeli eski Iran Devrim Muhafızları komutanı Halep’te bir danışma misyonu sırasında 26 Ekim tarihinde Suriye'de öldürüldü. İran medyasına göre. O, bu geçmiş hafta Suriye'de öldürülen iki Afgan Fatmi savaşçı bölümü ile birlikte bugün Meşhet, İran’da, toprağa verildi. Ölen komutanın cenazesinde sözlerini teslim eden Iran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü komutan yardımcısı Tuğgeneral İsmail Ghani, "şehitlerin kanı İslam Cumhuriyeti sisteminin temelini güçlendirir." dedi. 

Qolam Reza Samai, Suriye'de savaşmak için gönüllü olmuştu, Tuğgeneral ya da Tuğgeneral İkinci Sınıf rütbesi ile emekli olan komutan. Horasan evinin ilinde toprağa verilecek. İran-Irak Savaşı (1980-1988) bir emektar, Samai birkaç il Kara Kuvvetleri birimleri topçu (ağır silahlar), istihbarat ve operasyon kapasitelerde birçok komut gönderilerini düzenledi.

Iran Devrim Muhafızları onun emekli ve aktif görevde  Kara Kuvvetleri içine dağılmış olup, özel kuvvetler subayı Kolordusu Suriye ve Irak'ta Kudüs Gücü tarafından yönetilen çabaları arttırmak için. Kara Kuvvetleri komutanların dağıtım deseni eldeki görev ihtiyacı ve krize bağlıdır. Örneğin, 2014’ün ortasında IŞID saldırı  aşağıdaki Irak'ta komutanların bir dalgalanması oldu ve Iran Devrim Muhafızları destekli Şii milisler durumu daha iyi yönetimi sağladıkları  zaman çoğu geri çağrıldı.

Iran Devrim Muhafızlarının Kara Kuvvetleri 2011 erken dönemlerinden beri Suriye'de mevcut olmuştur. Savaş kötüleştiği ile beraber onların sayılar artmıştı Ekim 2015 yılında zirve ulaşmış. İran Rusya'nın askeri müdahalesi ile koordineli olarak düzenli kuvvetlerin önemli sayıda konuşlanmış Halep kuzey tarafında büyük bir saldırı sırasında 2016 yılında Şubat’ta tekrar yükselmeden önce. Bir düzineyi aşkın üst düzey Koruma komutanları Halep'te ezici çoğunluğu, geçen yıl boyunca Suriye'de öldürüldü. Ölüm ve yüksek rütbeli subayların kayıpları devam etti bekçi düzenli Iran güçleri azalttı Mayıs’tan beri ve Şii vekillere daha bel bağladı İran devrim muhafızların komutanları danışmanlıktan daha fazla ilgileniyorlar iddiaları aksine. Onlar İran liderliğindeki Şii seferi kuvvetler için operasyonların tasarlanmasını sağlar ve aynı anda yönlendirmesi. 

Iran komutanlarının yüksek ölüm oranı en yüksek onur olarak savaşta şehit değerleri ve ön safta mücadele gururunu Muhafız bir taktiğin risk toleransı ve eşitlikçi kültürü ile açıklanır, O en yüksek onur olarak savaşta şehit olmak ve ön safta mücadele etmekten gurur duymak değerlerine teşvikleri. Devrim muhafızlarının taktik risk toleranslı olduğunu dikkate alarak, stratejik olarak riskten kaçınan ve Washington Institute'ün Ali Alfoneh ve Michael Eisenstadt tarafından derin şekilde tartışıldığı gibi, İran maruz kalmayı sınırlandırmayı tercih ediyor.

Yabancı savaşçıları istihdam İran'daki iç politik tepkileri minimize ederken, aynı zamanda yetenekli Şii vekiller geliştirmek için uzun vadeli stratejik hedefi hizmeti vermektedir. Suriye’ye konuşlandırılmış olan bir emekli Devrim Muhafızları komutanı geçtiğimiz günlerde "Şii kurtuluş ordusu"  oluşumunun iddiasında bulundu ve Devrim Muhafızları komutanları kıyamet ve zemin döşeme görüşmeler ile Suriye laboratuvarında küresel bir basij paramiliter güçleri şekillendiğini açıkça inceledi ve daha samimi kesimlerde Mehdi'nin gelişi. Iran Devrim Muhafızları ancak büyük saldırılar sırasında düzenli İranlı asker ve orta sıralarda yer subaylar enjekte etmekte tereddüt etmedi durumun gerektiği zamanlar Ekim 2015 güney Halep saldırı ve Şubat 2016 kuzey Halep saldırısı gibi. 

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.