Künye

GENEL YAYIN YÖNETMENİ
Ferhat Çetiner

HABER MERKEZİ- EDİTÖR
Cüneyt Yılmaz
Giray Hacıalioğlu
İzzet Bircan

GÖRSEL TASARIM
Halit Bulut

VİDEO-MONTAJ
Zeynep Kartal

İLETİŞİM VE REKLAM 
[email protected]

Kuruluş Tarihi: Mart 2016

Mepa News uluslararası gelişmelere ilişkin haberlere, raporlara, siyâsî analizlere ve akademik çalışmalara ağırlık veren bir haber sitesidir. Sitemizdeki tüm görsel ve yazılı materyal ve metinler kaynak verilerek yayınlanabilir.

VİZYON VE YAYIN İLKELERİ

Bilinçli bir ekibin süzgeçinden geçirilmiş, sistematik ve kalıcı bilgiye ve nesnel, doğru habere ulaşabilmeniz için www.mepanews.com’u kurduk. Bu site sadece bir haber sitesi ya da analiz sitesi değil. Doğru haber-analizleri bulabileceğiniz, bilinçli bir müfredat ile hareket eden, bir yol haritası bulunan ve online bir akademi olarak çalışmasını tasarladığımız bir okul. 

1- Çabamız 'gerçekte ne olduğunu' keşfetmek ve takipçilerimize doğru haberi aktarmaktır.

2- Mepa News, ideolojik takıntılardan bağımsız olarak nesnel habercilik yapmaya özen gösterir.

3- Sitemiz haber dilinde ve sunumunda ahlaki standartlara uymayı kendine ilke edinmiştir. 

4- Hakkaniyet ve dürüstlük temelinde içerik üreten Mepa News, tüm dini, etnik ve mezhepsel grupların güvendiği bir mecra olmayı gaye edinmiştir.

5- Mepa News, adaletli ve açık fikirli olmayı kurumsal bir değer olarak olarak görür ve çok sesli bir platform olmayı amaçlar. Bu bağlamda takipçilerinin görüşlerine ve çalışmalarına yayınlarında yer vermeyi sürdürür. 

6- Sesi bastırılan ve kısılan, dezenformasyon silahı ile kendini ifade etme imkanı bulamayan küresel aktörlere mikrofon uzatma amacı taşıyan Mepa News, dezavantajlı kesimlere karşı pozitif ayrımcı bir tutum sergiler.

7- Mepa News, neyi bilmediği konusunda dürüsttür. Aksi sabit olaylarla ilgili haberi düzeltmeyi, gerekirse haberi yayından kaldırmayı taahhüt eder.

MEPA NEWS

"Media, Politic, Analysis"