1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. "15 Eylül’de yeni koronavirüs tedbirleri gelebilir"
"15 Eylül’de yeni koronavirüs tedbirleri gelebilir"

"15 Eylül’de yeni koronavirüs tedbirleri gelebilir"

Koronavirüs salgınında nisan ayında alınan bir dizi önlemin benzerlerinin eylülden itibaren uygulanabileceği ifade ediliyor.

Independent Türkçe
A+A-

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarındaki artış devam ediyor. İkinci dalga tartışmaları yaşanırken eylül ayından sonra yeni kuralların gelebileceği belirtildi.

Hürriyet’in aktardığına göre bakanlıklar, geçen nisan ayında aldığı bir dizi önlemin benzerlerini, eylülün ikinci yarısından itibaren uygulamaya koyacak.

Sağlık Bakanlığı, yeni strateji belirleyecek. Ankara’daki planlamanın benzeri, ülke geneline yayılacak. Yoğun bakımların ayrılması, koronavirüs hastanelerinin listesinin yayınlanması, personel görevlendirmesi planlamaları duyurulacak. İçişleri Bakanlığı’nın denetimleri de artarak devam edecek. Sahil bölgelerindeki tesislerde, lokantalar ve AVM’lerde denetimler sıklaştırılacak.

Haberde ismi verilmeyen yetkililerin şu ifadeleri yer alıyor:

"Kamusal presin arttığına şahit olacağız. Eylül 15’e kadar kontrollerle vatandaşın duyarlılığı arttırılmaya çalışacak. Ancak 15 Eylül’den sonra yeni kurallar gündeme gelebilir. Çünkü, herkes, işine ve okuluna dönmüş olacağı için, uyarıları daha ciddiye alacak. Toplum psikolojik açıdan o zaman hazır olacak."

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler