1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 16 Büyükelçinin görev yeri değiştirildi
16 Büyükelçinin görev yeri değiştirildi

16 Büyükelçinin görev yeri değiştirildi

Büyükelçilerle ilgili Dışişleri Bakanlığı'nın kararı Resmi Gazete'de yayınlandı

A+A-

Ajanslarda yer alan habere göre; Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, Dışişleri Bakanlığı'nın 23 Haziran ve 26 Temmuz'daki yazısı üzerine Bakanlar Kurulu'nca hazırlanan Büyükelçi Atamaları Hakkında Kararlara yer verildi. Buna göre, bakanlığın 23 Haziran'daki yazısı üzerine, Büyükelçi, Avrupa Birliği Müsteşarı Rauf Engin Soysal, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Türkiye Daimi Temsilciliği'ne, Büyükelçi, Genel Müdür Ahmet Altay Cengizler, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı Türkiye Daimi Temsilciliği'ne atandı.

İrlanda Büyükelçisi Necip Egüz, Tayland Büyükelçisi Osman Bülent Tulun, Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ile Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı Türkiye Daimi Temsilcisi Hüseyin Avni Botsalı ise merkeze alındı.

Dışişleri Bakanlığının 26 Temmuz'daki yazısına istinaden Büyükelçi, Bakanlık Müşaviri Ali Rifat Köksal, Tacikistan Büyükelçiliği'ne, Büyükelçi, Bakanlık Müşaviri Nuri Kaya Bakkalbaşı, Kosta Rika Büyükelçiliği'ne, Elçi, Müsteşar Özel Müşaviri Murat Lütem, Singapur Büyükelçiliği'ne, Elçi, Genel Müdür Yardımcısı Haydar Kerem Divanlıoğlu, Myanmar Büyükelçiliği'ne, Moğolistan Büyükelçisi Murat Karagöz, Ürdün Büyükelçiliği'ne, Atina-Pire Başkonsolosu, Birinci Sınıf Başkonsolosu İsmail Sefa Yüceer, Gambiya Büyükelçiliği'ne atandı. Singapur Büyükelçisi Hakkı Taner Seben, Myanmar Büyükelçisi Murat Yavuz Ateş, Ürdün Büyükelçisi Sedat Önal ve Gambiya Büyükelçisi Ergin Soner de merkeze alındı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.