1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 19 eski emniyet müdürü hakkında gözaltı kararı
19 eski emniyet müdürü hakkında gözaltı kararı

19 eski emniyet müdürü hakkında gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "Fethullah Gülen yapılanmasının Emniyet'teki mahrem teşkilatlanmasına yönelik" yürütüldüğü belirtilen soruşturma kapsamında, rütbeleri sökülen 1'inci sınıf emniyet müdürü 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "Fethullah Gülen yapılanmasının Emniyet'teki mahrem teşkilatlanmasına yönelik" yürütüldüğü belirtilen soruşturma kapsamında, ihraç edilip rütbeleri sökülen 1'inci sınıf emniyet müdürü 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Şüphelilerin yakalanması için 12 ilde operasyon başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturma kapsamında yapılan HTS analiz çalışmalarıyla ilgili açıklamada şüphelilerin, "üst düzey örgüt mensupları ve bağlı oldukları mahrem imamlarla çok sayıda iletişim kurduğu" ifade edildi.

Haklarında örgüt üyesi olduklarına dair ifade ve teşhis tutanağı bulunan şüphelilerin, "örgütsel kodlamaları ile örgüte yüksek derecede bağlı oldukları" öne sürüldü.

Emniyet mahrem yapılanması içerisinde yer aldıkları ifade edilen, tamamı daha önce kamu görevinden çıkarılmış ve rütbeleri sökülmüş 1'inci sınıf emniyet müdürü 19 şüpheli için gözaltı kararı verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelilere yönelik 12 ilde operasyon başlattı.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.