1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 6 Bin 800 Polis Meslekten İhraç Edilecek
6 Bin 800 Polis Meslekten İhraç Edilecek

6 Bin 800 Polis Meslekten İhraç Edilecek

Hazırlanan listeye göre, FETÖ mensubu ve bağlantılı Türkiye genelinde 6 bin 800 polisin devlet memurluğundan ihraç edileceği bildirildi.

A+A-

Fetullah Gülen örgütünün devlet içinde kadrolaştığı önemli kurumlardan biri olan Emniyet Teşkilatı'nda tasfiye operasyonları hız kazandı.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Teşkilatı içindeki FETÖ mensubu ve bağlantılı polislerle ilgili ihraç listesi hazırladı. Türkiye genelinde farklı rütbelerde toplam 6 bin 800 polis, devlet memurluğundan ihraç edilecek.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından olağanüstü hal uygulaması çerçevesinde çıkartılan kanun hükmünde kararname ile 2 bin 360 polis meslekten atılmıştı.

Milliyet'in haberine göre, İçişleri Bakanlığı, yeni bir ihraç listesi hazırladı. Liste hazırlanırken, 17-25 Aralık sonrasında Gülen'in çağrısı ile Bank Asya'da hesap açtıranlar ile MİT'in ByLock listesinde yer alan emniyet mensupları dikkate alındı.

Memur, komiser, amir ve müdür düzeyinde Türkiye genelinde toplam 6 bin 800 polis teşkilattan ihraç edilecek. Bu kişilerin kararın Resmi gazete'de yayınlanmasıyla devlet memurlukları sona erecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.