1. HABERLER

  2. AB, Gülen'in darbe girişimindeki rolünü ilk kez kabul etti
AB, Gülen'in darbe girişimindeki rolünü ilk kez kabul etti

AB, Gülen'in darbe girişimindeki rolünü ilk kez kabul etti

AB Komisyonunun Birinci Başkan Yardımcısı Timmermans, Gülen yanlılarının darbe girişiminde rol oynadığına dair artan işaretler bulunduğunu kabul etti.

A+A-

Avrupa'nın darbe girişimini hafife aldığını kaydeden AB Komisyonunun Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gülen hareketinin darbe girişimindeki rolüne ilişkin açıklamalarının tamamen manasız olmadığı artık açık. ABD'deki araştırmalar temelinde, hareketin darbede kesinlikle rol oynadığına ilişkin artan işaretler var." diye konuştu.

Timmermans'ın açıklamalarıyla üst düzey bir AB Komisyonu yetkilisi, ilk kez Gülen Hareketi'nin darbe girişimdeki rolünü kabul etmiş oldu.

Knack ise röportajın girişinde, "Fetullah Gülen'in günleri sayılı. ABD Başkanı seçilen Donald Trump, Gülen hareketinin liderini iade edebileceğini söyledi. AB Komisyonu da buna karşı görünmüyor" değerlendirmesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.