1. HABERLER

  2. AFRİKA

  3. ABD Afrika'da El Kaide ve IŞİD liderlerini 'terör' listesine aldı
ABD Afrika'da El Kaide ve IŞİD liderlerini 'terör' listesine aldı

ABD Afrika'da El Kaide ve IŞİD liderlerini 'terör' listesine aldı

ABD Dışişleri Bakanlığı, "IŞİD Mozambik", Eş-Şebab ve Cemaat Nusret el-İslam vel-Müslimin gruplarının bazı liderlerini "küresel teröristler" listesine aldığını açıkladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, yazılı bir açıklama yaparak, "ABD'nin Afrika'da faaliyet gösteren bazı terör örgütlerine karşı yeni bir adım attığını" belirtti.

Blinken, IŞİD'in Mozambik yapılanmasının liderlerinden olduğu ifade edilen Bonomade Machude Omar, El Kaide'nin Batı Afrika yapılanması Cemaat Nusret el-İslam vel-Müslimin (CNİM9) liderlerinden Sidanag Hitta ve Salem ould Breihmatt ile El Kaide'nin Doğu Afrika yapılanması Eş-Şebab'tan Ali Mohamed Rage ve Abdikadir Mohamed Abdikadir adlı kişilerin "Özel Belirlenmiş Küresel Teröristler" listesine eklendiğini bildirdi.

"ABD'nin Afrika'daki terörle mücadelesine devam edeceğini" belirten Blinken, yeni isimlerin de söz konusu terör listesine eklenebileceğini kaydetti.

Kaynak: K24

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler