1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. ABD'de sürpriz sonuç: Yeni başkan Donald Trump
ABD'de sürpriz sonuç: Yeni başkan Donald Trump

ABD'de sürpriz sonuç: Yeni başkan Donald Trump

Donald Trump, salıncak eyaletlerin çoğunda zafer elde ederek Clinton'u geride bıraktı.

A+A-

Demokrat aday Hillary Clinton ile Cumhuriyetçi aday Donald Trump arasında ABD tarihinin en çekişmeli başkanlık yarışlarından biri yaşanıyor. 270 delegenin oyunu kazanan aday ABD Başkanı seçilecek; şu ana kadar Trump 267, Clinton 218 delegenin oyunu kazanmış durumda. Associated Press, Donald Trump'ın ABD'nin yeni başkanı olduğunu duyurdu.

Halk, başkanlık seçimlerinin yanı sıra Kongre için de oy kullandı. ABD Kongresi'nin 435 sandalyeli Temsilciler Meclisi kanadının tamamı, 100 üyenin bulunduğu Senato'nun üçte biri ve bazı valilikler için de bugün halk tercih yaptı. Açıklanan sonuçlar üzerinden yapılan hesaplamalara göre, Cumhuriyetçi Parti, Kongre'nin alt kanadı olan Temsilciler Meclisi'ndeki üstünlüğünü sürdürecek.

ALTIN FIRLADI

Altın fiyatlarında sert yükseliş yaşandı. Altının ons fiyatı yüzde 4 yükselerek 1327 dolara fırladı.

PETROL GERİLEDİ

Yatırımcıların güvenli liman varlıklara yönelmesine paralel olarak petrol fiyatları geriledi. ABD ham petrolü yüzde 3 düşüşle 43,62 dolara, Brent petrolü yüzde 2,6 düşüşle 45 doların altına indi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.