ABD'den Adana'daki vatandaşlarına 'terör' uyarısı

ABD'den Adana'daki vatandaşlarına 'terör' uyarısı

Tehdidin Adana'daki Amerikan otellerine yönelik olduğu belirtildi.

ABD'nin Adana'daki konsolosluğu, kentte yaşayan vatandaşlarını "terör" tehdidine karşı uyardı. Konsolosluğun internet sayfasında yer alan yazıda, "Amerikan otel zincirlerine yönelik terörist eylemler olabileceği yönünde somut ve inandırıcı tehditler alındığı" ifade edildi.

ABD'li yetkililer otel ismi vermedi, ancak Adana'daki vatandaşlarından bu tür otellere giderken dikkatli olmalarını istedi. Konsolosluk, Türkiye'nin güneydoğusuna seyahat etmek isteyen vatandaşlarını da dikkatli olmaya çağırdı.

9 Eylül'de dünya genelinde yapılan "terör" uyarısına değinilen yazıda, Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa ülkelerinde sportif etkinlikler, restoranlar, kafeler ve açık pazaryerleri gibi kamusal alanların hedef alınabileceği uyarısı yapıldığı da hatırlatıldı.

Daha önce de Almanya ve İngiltere, Türkiye ile ilgili "terör" tehditleri aldığını duyurmuştu. Kurban Bayramı sonrasında Almanya ve İngiltere, Ankara'daki temsilciliklerini kapalı tutma kararı almıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.