"Abdurreşid Dostum koronavirüse yakalandı"

"Abdurreşid Dostum koronavirüse yakalandı"

Özbek savaş ağası Abdurreşid Dostum'un koronavirüse yakalandığı ve tedavi gördüğü iddia edildi.

Özbek asıllı Afgan savaş ağası Abdurreşid Dostum'un koronavirüse yakalandığı ve tedavi gördüğü iddia edildi.

İddia, Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Mustafa Destici tarafından ortaya atıldı. Destici dün katıldığı bir televizyon programında Abdurreşid Dostum hakkında, "Koronavirüse yakalandı tedavi görüyor" ifadelerini kullandı.

Destici'nin ifadeleri şu şekilde:

"Afganistan deyince, önemli isimlerinden hem de soydaşımız olan Abdurreşid Dostum'a Allah'tan acil şifalar niyaz ediyorum. Kendisinin kovide yakalandığını ve şu an tedavi gördüğünü hatta bir generalin de hayatını kaybettiğini biliyoruz. Ona da Allah'tan rahmet diliyorum. Yine tabi bu çarpışmalarda hayatını kaybeden askerler var. Onlara da Allah'tan rahmet diliyorum."

"Savaşa katılmak üzere Afganistan'da"

Öte yandan Dostum'un kızı Rahila Dostum ise dün sosyal medya hesabından paylaştığı bir mesajda, babası Abdurreşid Dostum'un, "Türkmenistan sınırındaki Akine Sınır Kapısı'ndan Afganistan'a girdiğini, yakında savaş meydanına dahil olacağını" öne sürdü.

Ancak Abdurreşid Dostum'un Afganistan'a giriş yaptığına dair haber kaynakları tarafından aktarılan herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum