Afganistan'ın başkenti Kabil üç ayrı bombalı saldırıyla sarsıldı

Afganistan'ın başkenti Kabil üç ayrı bombalı saldırıyla sarsıldı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de üç ayrı bombalı saldırı gerçekleştiği bildirildi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de üç ayrı bombalı saldırı gerçekleştiği bildirildi.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre gerçekleştirilen üç saldırıda toplam 5 kişi ölürken 2 kişi de yaralandı.

Kabil polis sözcüsü Firdevs Feramerz tarafından yapılan açıklamaya göre ilk iki saldırı 15 dakika arayla gerçekleşirken, üçüncü saldırı ise yaklaşık 2 saat sonra düzenlendi.

Başkentin farklı bölgelerinde düzenlenen saldırılarda ölenler arasında askerler, siviller ve bazı siyasi isimler bulunuyor.

Saldırıda hedef alınan isimlerden birinin, İran'a yakın Hizbi Vahdet yetkililerinden Hacı Halil Darreh Sufi olduğu, kendisi saldırıdan yaralı kurtulurken yeğeninin ise öldüğü ifade edildi.

Son dönemde başkent Kabil'de bombalı saldırılarda ciddi bir artış yaşandığı ve genellikle Kabil hükümeti bağlantılı hedeflerin yanı sıra sivil hedeflerin de vurulduğu göze çarpıyor. Bu kapsamda bazı milletvekilleri, din adamları, gazeteciler ve sivil yetkililer, özellikle araçlarına yerleştirilen patlayıcılarla hedef alınıyor.

2020 yılının Ekim ayında, Kabil hükümetinin üst düzey isimlerinden olan, Afganistan Devlet Başkanı Birinci Yardımcısı Emrullah Salih, Kabil şehrinin güvenliğini bizzat üstlendiğini duyurmuştu. Salih'in görevi üstlenmesinin ardından saldırılarda ciddi bir artış yaşandı.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

 

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.