1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Ahmedinejad Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye ziyaretini iptal etti
Ahmedinejad Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye ziyaretini iptal etti

Ahmedinejad Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye ziyaretini iptal etti

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, daha önceden katılacağını duyurduğu TRT World Forum programını Barış Pınarı Harekatı nedeniyle iptal ettiğini açıkladı.

Independent Türkçe
A+A-

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, daha önceden katılacağını duyurduğu 21-22 Ekim tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan TRT World Forum programını Barış Pınarı Harekatı nedeniyle iptal ettiğini açıkladı. Mahmud Ahmedinejad’ın ofisinden yayınlanan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türk Ordusu ve Suriyeli Kürt halkı arasında yaşanan şiddetli çarpışmalardan ötürü barış için çaba sarf edilmesi, karşılıklı saygı ve adalet çerçevesinde diyalog tavsiyesinde bulunarak bu ziyaretimi iptal ediyor, başka bir vakte erteliyorum."

Ahmedinejad’ın TRT World Forum ve Edirne Üniversitesi’nde programları bulunuyordu.

Benzer bir şekilde İran Meclis Başkanı Ali Laricani de Türkiye’nin Suriye’ye başlattığı operasyonun ardından Ankara’ya planlanan ziyaretini iptal etmişti. Laricani, TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından Türkiye’de toplantıya davet edilmişti.

haber-altliklari.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler