Ahmet Davutoğlu'ndan Akın Öztürk Açıklaması

Ahmet Davutoğlu'ndan Akın Öztürk Açıklaması

Ahmet Davutoğlu, Akın Öztürk'ün görev süresi dolmadan görevden alınmasının öneminin daha iyi anlaşıldığını söyledi.

Eski Başbakan ve AK Parti Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Akın Öztürk'ün görev süresi daha dolmamışken görevden alınmasının bugün daha iyi anlaşılacağını söyledi.

Ahmet Davutoğlu, Habertürk'te katıldığı programda darbe girişimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Davutoğlu, askeri darbe girişiminin 1 numarası olarak gösterilen Akın Öztürk'ün görev süresi dolmadan görevden alındığının önemine dikkat çekti. Davutoğlu, "Düşünün ki; eğer Akın Öztürk Hava Kuvvetleri'nde komutan olarak kalsaydı bugün nasıl bir tabloyla karşı karşıya kalırdık herhalde herkes takdir eder" şeklinde konuştu.

Ahmet Davutoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Gün geçti artık daha rahat ifade edebiliriz. Akın Öztürk Paşa, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan süresi varken niye alındı? Normalde süresi vardı ve Akın Paşa kalırdı. Cumhurbaşkanımız ve Hulusi Akar Paşayla yaptığımız istişarelerde gelinen noktadır o.

Düşünün ki; eğer Akın Öztürk Hava Kuvvetleri'nde komutan olarak kalsaydı bugün nasıl bir tabloyla karşı karşıya kalırdık herhalde herkes takdir eder. Tedbirleri geçen seneden beri almaya başladık."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.