AK Parti milletvekili Altınok'tan AA'ya 'FETÖ' tepkisi

AK Parti milletvekili Altınok'tan AA'ya 'FETÖ' tepkisi

Altınok, AA'nın yayınladığı belgeye ilişkin, "Resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir." dedi.

AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, organize suç örgütü lideri olmak suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker'e verilen koruma kararı belgesinin Anadolu Ajansı tarafından 'FETÖ izi tespit edildi' başlıklı haberle yayımlanmasına tepki gösterdi.

Altınok, AA'nın yayınladığı belgeye ilişkin, "Resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir." dedi.

Altınok, yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti:

"Son günlerde kamuoyunu meşgul eden şahsın koruma kararına ilişkin haberlerde ve 'FETÖ izi bulundu' başlığıyla servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir.

Şahsım, birlikte çalıştığım ve koruma kararı verilen belgede adı geçen imza sahiplerinin gerek 17-25 Aralık gerekse 15 Temmuz sürecinde yürüttükleri mücadele ve gösterdikleri duruşa tüm milletimiz ve kamuoyu yakından şahittir.

Bunun aksine bir ima, iddia ve iftira her iki dünyada da hak ihlali olup iddia sahiplerini ağır vebal ve sorumluluk altına sokmuştur."

Anadolu Ajansı'nın 27 Mayıs tarihli haberinde, "Suç örgütü elebaşı Sedat Peker'e 'DHKP-C tehdidi' bahanesiyle verilen koruma kararında FETÖ izi tespit edildi" başlığıyla duyurulmuştu.

Haberin devamında, "Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'e tahsis edilen korumalara yönelik kararlarla ilgili süreçte Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Emniyeti yapılanmasının etkili olduğu öğrenildi." ifadelerine yer verilmişti.

Kaynak: Euronews

uygulamabanner.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.