1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. AK Partili Özdağ: 28 Şubat'ın mağdurları iktidar oldu bu sefer farklı kesimler mağdur edilmeye başlandı
AK Partili Özdağ: 28 Şubat'ın mağdurları iktidar oldu bu sefer farklı kesimler mağdur edilmeye başlandı

AK Partili Özdağ: 28 Şubat'ın mağdurları iktidar oldu bu sefer farklı kesimler mağdur edilmeye başlandı

Eski AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, kişisel Twitter hesabında gündeme dair bazı değerlendirmelerde bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Eski AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, iktidarların vazifesinin mazeret üretmek olmadığını belirterek "28 Şubat bize baskı siyasetinin ne kadar kötü olduğunu göstermişti, o tecrübe bize en demokrat, en özgür, en insan haklarına saygılı düzeni kurdurmayı sağlamalıydı. Ama 28 Şubat tersinden tekrar edildi" dedi.

"İktidarların vazifesi mazeret üretmek değildir. Sorumlu siyaset bir problem ortaya çıktığında nerede hata yaptık diye düşünür. Batı'da böyledir. Bizde siyasetçi kendini la yüsel görür, kendine hata, kusur yakıştırmaz" diyen Özdağ, "Nerede hata yaptım yerine bize komplo kurdular diyerek sorumluluğu görünmez odaklara yükler. Bu zihniyet biçimi aslında sorun çözmekten kaçma biçimidir. Problem çözücü değil, problem biriktiricidir. Geldiğimiz noktanın birinci, belki de biricik sebebi budur" ifadesini kullandı.

"28 Şubat bize baskı siyasetinin ne kadar kötü olduğunu göstermişti, o tecrübe bize en demokrat, en özgür, en insan haklarına saygılı düzeni kurdurmayı sağlamalıydı. Ama 28 Şubat tersinden tekrar edildi."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler