1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. AK Partili Özhaseki'den LGBT yorumu: Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var
AK Partili Özhaseki'den LGBT yorumu: Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var

AK Partili Özhaseki'den LGBT yorumu: Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, konuk olduğu bir programda dikkat çeken ifadeler kullandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, konuk olduğu bir programda dikkat çeken ifadeler kullandı.

TV100'de katıldığı bir programda konuşan Özhaseki, "LGBT'li bireyler ile ilgili düşünceniz nedir?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Benim dünyaya bakış felsefemi biraz önce söylemeye çalıştım. Küçük bir hikaye anlatmak isterim. İstanbul da Sünbül Efendi bir gün talebelerini toplar, hepsine der ki; bugün size bir soru soracağım der! Siz Tanrı olsaydınız ne yapardınız? Öğrenciler şaşkın, kimisi tövbe estağfurullah efendim diyor! Estağfurullah efendim diyenden geçilmiyor!

Oğlum cevap verin, der! Çocuklar, hoca da kendilerini cesaretlendirince her birisi, biri diyor ki; 'kötülükleri yok ederdim', öbürü diyor ki; 'Çok soğuk oluyor kışı yok ederdim', 'Açlığı yok ederdim, fakirliği yok ederdim' diyor! Şimdi ellerine tanrısal bir güç geçirmiş olunca herkes böyle bir şeyde bulunuyor! Orada çalışkan bir öğrenci var, çok da zeki en son sözü ona veriyor, öğrencinin adı Musa Musuhiddin. 'Sen ne yapardın' Musa diyor? 'Efendim ben her şeyi merkezinde bırakırdım' diyor! Her şeyi merkezinde bırakırdım.

Cenab-ı Allah hiçbir şeyi lüzumsuz abes yaratmamıştır! Her yarattığında bir hikmet vardır. O yüzden hiçbir şeyi şunu yok ederdim bunu yok ederdim olmaz! Hayat zıtlıklar üzerine kaim, aklık varsa-karalık var, uzunluk varsa-kısalık var, iyilik varsa-kötülük var."

"Tercihlerine saygı duymalıyız"

İnsanların tercihlerine saygı duyulması gerektiğini kaydeden Özhaseki, "Madem ki Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var. Onu Allah'ın yarattığı bir emanet gibi görmek her kulun vazifesi diye düşünüyorum.

Her inançlı insanın işi diye düşünüyorum. Onun dışında saygı duymak ve tercihlerine sonuna kadar saygı duymaktan başka elimizden bir şey gelmez bana göre." şeklinde konuştu.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
6 Yorum
İlgili Haberler