1. İNSAN HAKLARI

  2. Akdeniz'de bir teknede mahsur kalan 10 göçmenin cesedi bulundu
Akdeniz'de bir teknede mahsur kalan 10 göçmenin cesedi bulundu

Akdeniz'de bir teknede mahsur kalan 10 göçmenin cesedi bulundu

Uluslararası yardım örgütü Sınır Tanımayan Doktorlar'a (MSF) ait, "Geo Barents" isimli kurtarma gemisi Libya açıklarında bir teknede mahsur olan 99 kişiyi kurtardı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Uluslararası yardım örgütü Sınır Tanımayan Doktorlar'a (MSF) ait, "Geo Barents" isimli kurtarma gemisi Libya açıklarında bir teknede mahsur olan 99 kişiyi kurtardı. Gemi mürettebatı, kapasitesinin çok üstünde dolu olan teknede, boğularak hayatını kaybeden on kişinin de cesedinin bulunduğunu bildirdi. MSF'in Twitter hesabından yapılan açıklamada, Libya sahil şeridinden 30 deniz mili (56 km) açıkta, yapılan acil bir çağrının ardından bulunan ahşap teknede cesedi bulunan on kişiyle birlikte bu yıl Akdeniz'i geçmeye çalışırken ölen sığınmacıların sayısının bin 235'e yükseldiği belirtildi.

Söz konusu paylaşımda ayrıca, kurtarılan sığınmacılarla birlikte Geo Barents gemisinde şu an, aralarında on aylık bir bebeğin de olduğu 186 kişinin bulunduğu ve bu insanların bir an önce karaya çıkması gerektiği ifade edildi.

Avrupa'ya ulaşarak burada daha iyi bir yaşam sürmeyi umut eden binlerce sığınmacı her yıl, genellikle son derece yetersiz deniz taşıtları ile Kuzey Afrika sahillerinden Akdeniz'e açılıyor.

Kaynak: DW Türkçe

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.