1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Ali Erbaş ruhunda Fethullah Gülen'in misyonunu taşıyor"
"Ali Erbaş ruhunda Fethullah Gülen'in misyonunu taşıyor"

"Ali Erbaş ruhunda Fethullah Gülen'in misyonunu taşıyor"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Kadir Mısıroğlu ziyaretini eleştirdi, 'Ruhunda Fethullah Gülen'in misyonunu taşıyor' ifadelerini kullandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı da olan TürkGün yazarı Yıldıray Çiçek, 10 Kasım'dan 1 gün önce yazar Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a tepki gösterdi.

Çiçek, "Erbaş'ın ruhunda Fethullah Gülen'in misyonunu taşıdığını" söyledi.

Yazısında ilk Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Börekçi'nin Türkiye'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk hakkında söylediklerine de yer veren Çiçek, "Ali Erbaş’ın siciline bakın, saygı gösterilecek ne özelliği vardır?" diye sordu.

Börekçi, Atatürk hakkında şunları kaydetmiş:

“Ata’nın huzuruna geldiğimde beni ayakta karşılardı… ‘Paşam beni mahcup ediyorsunuz’ dediğim zaman ‘Din adamlarına saygı göstermek Müslümanlığın icaplarındandır’ buyururlardı. Atatürk şahsi çıkarları için kutsal dinimizi siyasete alet eden cahil din adamlarını sevmezdi.”

"Erbaş’ın saygı gösterilecek ne özelliği var?"

"Erbaş’ın siciline bakın, saygı gösterilecek ne özelliği vardır?" diye soran Çiçek yazısının ilgili bölümünde şu ifadeleri kullanıyor:

"Atatürk’ün kurduğu kurumun başında Atatürk’e vefasızlık, nankörlük yapan birine, terörist başı Fethullah Gülen’e gösterdiği saygının yüzde birini Atatürk’e göstermeyen birine, bizim ne saygımız olur? Ruhunda Fethullah Gülen ve Kadir Mısıroğlu’nun misyonunu taşıyanların imanlı nesiller yetiştirmesi de mümkün değildir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler