1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Almanya: Rusya'nın koronavirüs aşısı tehlikeli olabilir
Almanya: Rusya'nın koronavirüs aşısı tehlikeli olabilir

Almanya: Rusya'nın koronavirüs aşısı tehlikeli olabilir

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Rusya'nın 3. fazı tamamlamadan koronavirüs aşısını tescil etmesini eleştirdi.

Independent Türkçe
A+A-

Dünya genelinde etkili olan koronavirüs (Covid-91) salgınında yürütülen aşı çalışmalarının ilk sonuçları Rusya’dan geldi. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın ilk koronavirüs aşısının tescillendiğini açıklamasının ardından Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn yaptığı açıklamada Rusya'nın Covid-19 aşısının yeterince test edilmediğini söyledi.

“Rusya aşı ile ilgili detaylı bilgi vermedi”

Rusya'nın tescil ettiği aşıyla ilgili eldeki bilgilerin çok sınırlı olduğunu vurgulayan Spahn, bunlardan birinin "aşı denemesinin 3. yani son fazının tamamlanmamış olması" olduğunu söyledi.

Spahn Alman basına yaptığı açıklamada "Milyonlarca veya milyarlarca insana erkenden aşılamaya başlamak tehlikeli olabilir, çünkü aşılama eğer yanlış bir şekilde yapılırsa vücudun aşılamanın kabulünü etkileyebilir. Rusya'da aşı ilgili olan bitenlerden şüpheliyim. Temel sorun Rusya bu aşı ile ilgili detaylı bilgi vermedi“ ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’da geliştirilen aşının Sağlık Bakanlığı’ndan onay aldığını açıklamış, “Koronavirüs salgınına karşı dünyadaki ilk aşı tescillendi” ifadesini kullanmıştı.

Yerel kaynaklar, Moskova yönetiminin aşıyı ağustosun sonunda veya eylül ayının başında gönüllü olarak sağlık personeline ve ardından öğretmenlere uygulayacağını aktarmıştı.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler