1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Almanya'da camiye ırkçı saldırı
Almanya'da camiye ırkçı saldırı

Almanya'da camiye ırkçı saldırı

Almanya'nın kuzeybatısında bulunan Schwelm şehrindeki bir cami inşaatına domuz kafası bırakıldı.

A+A-

Almanya'nın kuzeybatısında bulunan Schwelm şehrindeki bir cami inşaatına domuz kafası bırakıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Dortmund ve Essen şehirlerinin yaklaşık 50 kilometre güneyinde bulunan bölgede yaşanan olayda, kimliği belirsiz kişi veya kişilerin Schwelm Yeşil Camisi inşaatına torba içerisinde kesik domuz kafası bıraktığı, durumun inşaat işçileri tarafından fark edilerek polise bildirildiği kaydedildi.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı caminin yöneticileri olayı kınayarak, şehre zenginlik katacak camiye yapılan çirkin saldırının, yerel yöneticiler, Alman komşular ve şehirde yaşayan Müslümanlar tarafından derin üzüntüyle karşılandığını belirtti.

Yerel yönetimle uyumlu ve ortak çalışmalar içerisinde olduklarını belirten cami yöneticileri, olayın Müslümanlara yönelik bir tehdit ve provokasyon amacı taşıdığına dikkati çekti.

Almanya'da, 2016 Eylül'ünde Essen Merkez Yeni Camisi'nin bahçe giriş kapısının her iki tarafına kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından domuz kafası asılmıştı.

Ülkenin köklü ve prestijli kurumlarından Bertelsmann Stiftung Vakfı'nın son araştırma sonuçlarına göre nüfusun yüzde 52'si İslam dinini tehdit olarak algılıyor. Almanya İçişleri Bakanlığı'nın son verilerine göre ülkede 4.4 ila 4.7 milyon Müslüman yaşıyor.

haber-altliklari.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler