1. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  2. Apple'ın katlanabilir telefon konsepti ortaya çıktı
Apple'ın katlanabilir telefon konsepti ortaya çıktı

Apple'ın katlanabilir telefon konsepti ortaya çıktı

Samsung ve Huawei'in katlanabilir cihazlarını tanıtmasının ardından, katlanabilir iPhone patentinden yola çıkarak bir konsept tasarım oluşturuldu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Samsung ve Huawei'in katlanabilir cihazlarını tanıtmasının ardından, tüm gözler Apple'a çevrildi. Geçen günlerde katlanabilir iPhone patenti için yapılan başvuruların ortaya çıkmasının ardından, patentten yola çıkarak bir konsept tasarım oluşturuldu.

Samsung ve Huawei katlanabilir telefonlarını görücüye çıkardığı günlerde, Apple'ın da katlanabilir iPhone modeli için patent aldığı ortaya çıkmıştı.

iphone, katlanabilir iphone

NTV'nın aktardığı habere göre 'Foldable News' ile çalışan endüstriyel tasarımcı Roy Gisling, bu patent üzerinden yola çıkarak katlanabilir iPhone modeli için konsept tasarım yaptı.

katlanabilir iphone, tasarım, konsept

​Konseptte yer alan klavye konumu, Nokia'nın bir döneme damgasını vuran 'Communicator' telefonunu anımsattı.

​Eylül ayında yeni modellerini tanıtması beklenen Apple'ın, patentini aldığı katlanabilir iPhone'ları ne zaman tanıtacağı henüz açıklanmadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler