1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. "Avrupa İslamcı bir halifelik haline dönüşebilir"
"Avrupa İslamcı bir halifelik haline dönüşebilir"

"Avrupa İslamcı bir halifelik haline dönüşebilir"

İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini “Avrupa’nın bir İslamcı halifelik haline dönüşebileceğini” iddia etti.

A+A-

İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, aşırı sağcı milliyetçi partilerin, Avrupa Parlamentosu seçimlerini kazanamaması halinde “Avrupa’nın bir İslamcı halifelik haline dönüşeceğini” iddia etti.

Aynı zamanda İtalya’nın aşırı sağ görüşlü Lig Partisinin lideri, olan Salvini, kendisi gibi aşırı sağcı görüşleri savunan Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın ziyaret için gittiği Budapeşte kentinde düzenlediği basın toplantısında, "Çocuklarımıza, Avrupa kentlerini arkamızda şeriat hukuku ile yönetilen bir İslamcı halifelikle bırakmak istediğim bir şey değil ve bunu engellemek için elimden geleni yapacağım.” diye konuştu.

Orban ise aynı basın konferansından yaptığı konuşmada, milliyetçi partilerin seçimler sonrası yakın işbirliği içinde olacağını söyledi.

Son anketler, aşırı sağcı seçimlerde oyların dörtte birisini alacağını ortaya koyuyor.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler