1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Azerbaycan-Gürcistan-Türkiye Savunma Bakanları arasında üçlü görüşme
Azerbaycan-Gürcistan-Türkiye Savunma Bakanları arasında üçlü görüşme

Azerbaycan-Gürcistan-Türkiye Savunma Bakanları arasında üçlü görüşme

Azerbaycan, Türkiye ve Gürcistan savunma bakanları bir araya geldi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Azerbaycan'la İran arasındaki sınır tatbikatı gerilimi sürerken Azerbaycan, Türkiye ve Gürcistan arasındaki geçen hafta yapılan tatbikatın ardından savunma bakanları bir araya geldi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gürcistan Savunma Bakanı Juansher Burchuladze ve Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov'un katıldığı toplantının sonunda "Üçlü Görüşme Sonuç Bildirgesi" imzalandı, ortak basın toplantısı düzenlendi.

Akar, "Petrol ve doğal gaz gibi önemli enerji kaynaklarının işletilmesi ve dünyanın diğer bölgelerine ulaştırılması hayati bir öneme sahiptir. Bu nedenle bu bölgenin barış ve istikrar içinde olması sadece bizler için değil tüm bölge ülkeleri için de önem arz ediyor. Üç ülke arasındaki ilişkilerin her geçen gün daha da gelişmesinden memnuniyet duyuyoruz. Bunun, bölgedeki diğer ülkeler için de örnek olmasını temenni ediyoruz." dedi.

Kaynak: BBC Türkçe

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.