Bahçeli: AB bizim için zorunlu değil

Bahçeli: AB bizim için zorunlu değil

"AB bizim için zorunlu değildir. Türkiye Ankara başkent merkezli bir ülke, gerekirse kendi ayakları üstünde duracak, kimseye el avuç açmayacaktır"

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, AB'yi eleştirdi.

Birliğin Türkiye için yayınladığı İlerleme Raporu'nu değerlendiren Bahçeli, Avrupa'ya PKK'ya kendi ülkelerinde verdikleri destekler sebebiyle eleştirilerde bulunduktan sonra şunları söyledi:

İLERLEME RAPORU

İlerleme Raporu yayınlanmıştır. Özellikle altını çizmek istiyorum ki, hukukun üstünlüğü ve temel haklara ilişkin bazı düzenlemelerin Avrupa standartlarına uygun olmadığı ifade edilmektedir.

AB Komisyonu'nun hazırladığı ilerleme raporları yayınlandı. Özellikle, hukukun üstünlüğü ve temel haklara ilişkin düzenlemelerin Avrupa standartına uygun olmadığı değerlendirilmektedir. İlerleme raporu yine tarafgir şekilde kaleme alınmıştır. Avrupalıların aklı hala çözüm sürecinde kalmıştır. İlerleme raporunda yargı bağımsızlığındaki kötüleşmeye dikkat çekilmiş, gazetecilerin tutuklanması eleştirilmiştir. Şu işe bakın, Türkiye'nin Terörle Mücadele Kanunu'nun Avrupa'yla uyumlu olmadığı iddia edilmiştir. Ülkemizin beka mücadelesi verdiği böyle bir zamanda, AB'nin terörle mücadelemizi engelleme çabası sorunludur. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Belarus dönüşü uçakta ifade etmiştir. AB ile ilgili açıklamaları önemlidir. Eğer bizi istemiyorlarsa açıkça söylesinler. Nasıl İngiltere halka gittiyse biz de sorarız, ne derlerse onu yaparız. AB süreci uzayacak, müzakereler sudan bahanelerle kesintiye uğrayacaksa Türkiye'nin milli onurunu savunmak her vatanseverin görevi olmalıdır. AB bizim için zorunlu değildir. Türkiye Ankara başkent merkezli bir ülke, gerekirse kendi ayakları üstünde duracak, kimseye el avuç açmayacaktır. Türkiye'nin yarım asırdır omurgasız bir süreç için sürekli fedakarlık etmeye zorlanması, Türk milletine yakışmamaktadır. Buna millet karar verecektir. Biz kazanca değil ara bakarız, büyük ve yenilmez Türk milletiyiz. Ekonomik yaptırımlarla tehdit eden AP Başkanı'nı da bu vesileyle haddini ve hududunu bilmeye davet ediyoruz.

HDP ve PKK DESTEĞİ İÇİN SÖYLEDİKLERİ

Bahçeli ilgili konu hakkında ise şunları söyledi:

"HDP'liler tutuklanınca kıyametler koparan AB yöneticileri, şehitlerimizin acını bir kez olsun paylaşmadı. Brüksel Mahkemesi'nin PKK'yı terör örgütü değil de silahlı mücadele yapan örgüt olarak gösterme kepazeliği, hiçbir gerçeği değiştirmeyecektir. Brüksel'deki havalimanına saldırı sonucunda 38 kişinin ölümü, sanıyorum bu ülkede bir şeyi değiştirmedi. Avrupa'nın yolu Kandil'e çıkıyorsa diyeceğim odur ki; kimseye ihtiyacımız olmayacağından biz bize yeteriz. AB bizim için zorunlu değildir. Türkiye Ankara başkent merkezli bir ülke, gerekirse kendi ayakları üstünde duracak, kimseye el avuç açmayacaktır. Ekonomik yaptırımlarla tehdit eden AP Başkanı'nı da bu vesileyle haddini ve hududunu bileye davet ediyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.