1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bahçeli: Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğu açıktır
Bahçeli: Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğu açıktır

Bahçeli: Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğu açıktır

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğu açıktır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin amacı, görüşü ve düşüncesi de bu yöndedir" diye konuştu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye’nin yeni bir anayasayı tartışma vakti gelmiştir" açıklamasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Bahçeli'nin açıklamasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

"Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğu açıktır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin amacı, görüşü ve düşüncesi de bu yöndedir."

Cumhuriyet tarihindeki en önemli reform yeni yönetim sistemi ise diğerinin yeni anayasa olması tarihe ve millete boyun "borcumuzdur."

"Mevcut ve meri Anayasanın olağan dışı şartların mahsulü olduğu, zaman içinde pek çok maddesinde değişiklik yapılmasına rağmen statükocu vasfında herhangi bir zayıflamanın görülmediği çarpıcı şekilde ortadadır."

"MHP, yeni anayasa yazımı konusunda Cumhur İttifakı’nın birleştirici ve kucaklayıcı şuuruyla hareket edecek, üstüne düşeni yerine getirecek."

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.