1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bakan Soylu: Elimizdeki DEAŞ'lıları ülkelerine göndereceğiz
Bakan Soylu: Elimizdeki DEAŞ'lıları ülkelerine göndereceğiz

Bakan Soylu: Elimizdeki DEAŞ'lıları ülkelerine göndereceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'deki 'DEAŞ'lıların ülkelerine gönderileceğini açıkladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son dakika açıklamasında Avrupa’ya seslenerek “Biz elimizdeki DEAŞ’lıları ister vatandaşlıktan çıkarsınlar ister çıkarmasınlar kendi ülkelerine göndeririz” ifadelerini kullandı.

Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

- 287 DEAŞ’lı var. Bunlardan bir kısmı kadın, bir kısmı çocuk ama bunların hepsi terörist savaşçı. Geri gönderme merkezlerimizde yabancı terörist savaşçılar var. Bunların hepsiyle ilgili çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

- Burada bütün güvenlik ekiplerimiz teyakkuz halindedir. DEAŞ’lılar yakalandıkları zaman adli makamlara intikal ettirilirler. Biz de bunları dönem dönem ülkelerine iade ederiz. Şimdide elimizde bulunanları elbette ülkelerine göndereceğiz.

- Diyorlar ki, bunlar bulundukları yerlerde yargılansınlar. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Hiç üzülmesinler, biz elimizdeki DEAŞ’lıları İster vatandaşlıktan çıkarsınlar, ister çıkarmasınlar kendi ülkelerine göndeririz.

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler