Başbakan'dan Trump'a çağrı: Yeni bir başlangıç yapalım

Başbakan'dan Trump'a çağrı: Yeni bir başlangıç yapalım

Başbakan Binali Yıldırım, seçimi kazanan Trump'ı tebrik etti.

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'de seçimi kazanan Donald Trump'ı tebrik ederek "ABD topraklarında yaşayan Fethullah Gülen'in bir an önce, ülkemize iadesi konusunda yeni başkana buradan açıkça çağrı yapıyorum. İlişkilerimizi bozan, ABD ve Türk toplumu arasındaki tarihsel dostluğu zarar veren bu terer örgütü başını kısa sürede ülkemize iade ederseniz eminim ki, Türkiye-ABD dostluğu için yeni bir başylangıç yeni bir sayfa atmış olursunuz" dedi. 

Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

Türkiye'nin terörle mücadelede hassasiyetini dikkate alan, barış ve istikrarı önceleyen politikaları ileri götürmesi için yeni başkana bir fırsat alanı oluşturmuş oldu.

15 Temmuz alçak darbe girişiminin başı, aklı yürütücüsü ve azmettiricisi olarak ABD topraklarında yaşayan FETO, Fethullah Gülen'in bir an önce, ülkemize iadesi konusunda yeni başkana buradan açıkça çağrı yapıyorum. İlişkilerimizi bozan, ABD ve Türk toplumu arasındaki tarihsel dostluğu zarar veren bu terer örgütü başını kısa sürede ülkemize iade ederseniz eminim ki, Türkiye-ABD dostluğu için yeni bir başylangıç yeni bir sayfa atmış olursunuz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.