1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Başkanlık yarışında dil sertleşiyor
Başkanlık yarışında dil sertleşiyor

Başkanlık yarışında dil sertleşiyor

ABD seçimlerine yaklaşık bir haftalık bir zaman kalmışken başkanlık yarışında kullanılan dil gittikçe sertlik kazanıyor.

A+A-

Amerika Birleşik Devletleri’nde seçime 8 gün kalan başkan adayları arasındaki atışmaların dozu artıyor.

Cumhuriyetçi Donald Trump, Demokrat rakibi Hillary Clinton’a dün de e-posta skandalı üzerinde yüklenmeyi sürdürdü.

İkilinin geçtiğimiz ay karşı karşıya geldiği televizyon programlarında bazı soruların Clinton’a önceden verildiğine yönelik son iddialar ise Trump’ın elini daha da kuvvetlendirdi: “Benim önemsediğim şey Hillary Clinton’ın tartışma programı sorularını alması, tamam bu büyük bir mesele, ama sonrasında medya hiç şunu sormuyor: ‘Neden onları teslim etmedin? Neden bu soruları kullandın?’ Bu soruları birçok kez kullandı ve bu bugün ortaya çıktı.”

Clinton, seçim öncesi son düzlükte savunma pozisyonuna geçmiş durumda. Federal Soruşturma Bürosu FBI Clinton’ın dışişleri bakanlığı döneminde devlete ait gizli yazışmalar için kişisel e-posta adresini kullanmasıyla ilgili soruşturmanın yeniden açıldığını duyurmuştu.

FBI’a Rusya’nın Trump kampanyasına desteğini soruşturma çağrısı yapan Demokrat başkan adayı, Cincinnati’de kürsüden Amerikalı seçmene seslendi: “Eğer üzerimize düşeni yapmazsak gelecekte, çocuklarınız ya da torunlarınız olabilir, biri size herşeyin tehlikede olduğu zamanlarda ne yaptığınızı sorduğunda; oyumu daha iyi, daha adil ve güçlü Amerika için kullandım diyebilmenizi istiyorum.”

Bu arada seçim öncesi son anketler Trump’ın Clinton’la farkı bir önceki haftaya göre daralttığını ortaya koyuyor. İki aday arasında ibre yüzde 5 Demokrat Hillary Clinton lehine. Geçtiğimiz ay bu oran yüzde 11’lere kadar çıkmıştı.

Kaynak: Euronews Türkçe

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.