1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 'Başkasının pasaportu üzerine telefon kaydettirme' dönemi sona erdi
'Başkasının pasaportu üzerine telefon kaydettirme' dönemi sona erdi

'Başkasının pasaportu üzerine telefon kaydettirme' dönemi sona erdi

Yurt dışından telefon getirip kullanma sürecine yönelik önemli bir değişiklik daha yapıldı. Süreç birçok kişi için çok daha zor hale getirildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Yurt dışından telefon getirip kullanma sürecine yönelik önemli bir değişiklik daha yapıldı. Süreç birçok kişi için çok daha zor hale getirildi.

Kısa süre önce alınan bir karar ile yurt dışından yolcu beraberinde getirilip kayıt ettirilebilen cep telefonları için süre, yabancı misyon görevlileri hariç 2 yıldan 3 yıla çıkartılmıştı. Daha önce her 2 yılda bir telefon getirilip pasaporta kaydettirebilirken, artık 3 yıl beklenmesi gerekiyor.

Log'un haberine göre, süreçte daha önemli sayılacak bir değişiklik daha var. Resmi gazetede yayımlanan “4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” kapsamında başkasının pasaportu üstüne telefon kaydettirip kendi hattınızla kullanma olayı sona erdi.

Bundan sonra yurt dışından gelen telefonlar sadece yolcunun kimlik numarasına kayıtlı hatlarla kullanılabilecek. Yani bundan sonra yurt dışından gelen bir telefonu başkasının pasaportuna kaydettirip kendi kişisel hattınız ile kullanamayacaksınız. Bunun için pasaport sahibinin adına açılıp bir hat edinmeniz gerekecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler