1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Berat Albayrak: ABD'nin yaptırım girişimleri boşa çıkacak
Berat Albayrak: ABD'nin yaptırım girişimleri boşa çıkacak

Berat Albayrak: ABD'nin yaptırım girişimleri boşa çıkacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD'nin yaptırım kararına tepki gösterdi.

TRT Haber
A+A-

ABD'nin yaptırım kararına tepki gösteren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "ABD Hazine Bakanlığı tarafından açıklanan yaptırım kararı bizim için kabul edilebilir değildir. Sürecin, güçlü tarihi geçmişe ve müttefikliğe sahip iki ülke ilişkilerine uygun şekilde, diplomasi ve yapıcı çabalarla sonuçlanması önceliğimizdir." dedi.

"Girişimlerin tamamı boşa çıkacaktır"

Albayrak, "Bu yanlışta ısrar edilmesi durumunda ortaya çıkacak tablonun Türkiye’ye ve Türk ekonomisine etkisi sınırlı olacaktır. Gelişmeler sonrası ekonomiye yönelik ataklar kısa dönemlidir. Bu süreç içerisinde, spekülatif hamlelerle piyasalarda olumsuz hava oluşması için yapılan girişimlerin tamamı da boşa çıkacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

"Türkiye güçlü bir şekilde yoluna devam edecek"

Albayrak, "Program hazırlığı devam ederken, ekonomik dengelenme için gerekli görülen bir dizi adımı ve bütçe disiplini kapsamında bazı tasarruf tedbirlerini de hayata geçirmiş bulunuyoruz. Diğer yandan, kısa ve orta vadeli, farklı dış kaynak finansmanı için görüşmelerimiz pozitif şekilde ilerlemektedir. Ekonomik dengelemenin akabinde, ekonomimizin sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme üzerine oturacağından ve Türkiye’nin güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın." ifadesini kullandı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler