1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Azap: Pazartesi günkü rakamlar bizi tedirgin etti
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Azap: Pazartesi günkü rakamlar bizi tedirgin etti

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Azap: Pazartesi günkü rakamlar bizi tedirgin etti

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, koronavirü salgınıyla ilgili olarak 'Pazartesi günkü rakamlar bizi biraz tedirgin etti' dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının Türkiye'deki seyri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet'ten Cumhur Önder Arslan'a konuşan Azap, "Ligler ve spor müsabakaları yeniden ne zaman başlar?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Öngörmek gerçekten çok zor. Biz bu hafta tepeye ulaşırız diye bekliyorduk ve 1-2 hafta böyle yatay gidip sonra vakalar azalmaya başlar diye bekliyorduk. Ama pazartesi günkü rakamlar bizi biraz tedirgin etti. Pazartesi test sayısı az olmasına rağmen tanı alan hasta sayısında bir artış var. Bu haftayı görmek lazım. Bu hafta önemli. Ligler ne zaman başlayabilir, ben mayıs sonu olabilir diye düşünüyorum.

Eğer tahmin edildiği gibi giderse. Şimdi bundan sonraki kısım daha zor. Önlem almak, bir şeyi kısıtlamak daha kolay. Ama bir şeyi gevşetmek zordur, çünkü derecesi ne olacak, ne zaman olacak, ne kadar olacak? Yani gevşetme önlemlerini hayata geçirmek, zamanlamasına, derecesine karar vermek daha zor. Dolayısıyla bizi önümüzde karar verme açısından biraz daha zor günler bekliyor. Kolay değil bu kararları vermek. Çok yakın izleyerek, vaka sayılarını, temaslı sayılarını yakın izleyerek bir karara ulaşılmaya çalışılacak."

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler