1. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  2. Bitcoin 7 ayın en düşük seviyelerinde
Bitcoin 7 ayın en düşük seviyelerinde

Bitcoin 7 ayın en düşük seviyelerinde

Bitcoin'de sert düşüş devam ediyor.

Fortune
A+A-

Bitcoin %6,07 değer kaybıyla 7 ayın düşük seviyesi olan 6.358,7 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar genel olarak düşüş yaşarken, Perşembe günü 288 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi 269 milyar dolara geriledi.

Ethereum %10,20 oranında yaşadığı düşüşle 486,43 dolara gerilerken, en büyük üçüncü yapay döviz olan Ripple %6,87 puan kaybederek 0,50402 dolara yerleşti. Litecoin %8,86 daha az, 96,73 dolar seviyesinde işlem gördü.

Alternatif paraların ölçeklenemez ve güvensiz olduğuna ve fiyat manipülasyonu suçlamalarına dair endişeler arasında, dijital dövizler son haftalarda zemin kazanma çabası içinde cebelleşiyor.

35 milyar Güney Kore won’u (31,5 milyon dolar) değerinde yapay parası hacklenen Güney Kore borsası Bithumb sigorta firmasından ödeme alamayacak gibi görünüyor.

Bithumb, 5,4 milyon dolar ile Güney Kore’deki diğer borsalar arasında sigortaya en çok para harcayan borsa.
Haber ajansı Yonhap, hacklenmiş miktarın sigorta kapsamı altına girmeyen bir “mal zararı” olduğunu raporladı.

Dijital dövizlerin karşısındaki en büyük tehdit güvenlik olmaya devam ederken, bu olay pek çok kez yaşanan hacklenme olaylarından yalnızca sonuncusu.

Daha iki hafta önce, Coinrail yaklaşık 37,2 milyon dolar değerinde dijital para kaybetti. Ocak ayında Japon kripto para borsası Coincheck 500 milyon dolardan daha fazla parayı hackerlara kaptırdı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler