1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Boeing-İran Anlaşmasına ABD'den Olumlu Tepki
Boeing-İran Anlaşmasına ABD'den Olumlu Tepki

Boeing-İran Anlaşmasına ABD'den Olumlu Tepki

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Boeing ve İran Hava Yolları'nın uçak alımı konusunda anlaşma sağlamasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

A+A-

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kirby, Amerikan uçak üreticisi Boeing ve İran Hava Yolları'nın uçak alımı konusunda anlaşma sağlamasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Kirby, günlük basın toplantısında, Boeing'in ülkenin hava filosunun yenilenmesi kapsamında 737 ve 777 serisi yolcu uçaklarını satımı konusunda İran'la anlaşmasına ilişkin konuştu. Kirby, “ABD Dışişleri Bakanlığı olarak, Kapsamlı Ortak Eylem Planı'nın (JCPOA) ticari ilişkiye izin verdiği şekilde Boeing'in İran Hava Yolları'yla anlaşma sağlamasını memnuniyetle karşılıyoruz.” dedi.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Josh Earnest da anlaşmanın İran'ın uluslararası toplumla yeniden ilişki kurmaya başlama isteği adına iyi bir örnek olduğunu söyledi.

İran Air, ambargo sebebiyle şu ana kadar 1979'dan önce satın aldığı uçaklarla hizmet veriyordu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.