1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Boston Maratonu saldırısının Çeçen zanlısı Cohar Tsarnaev'in idam cezası bozuldu
Boston Maratonu saldırısının Çeçen zanlısı Cohar Tsarnaev'in idam cezası bozuldu

Boston Maratonu saldırısının Çeçen zanlısı Cohar Tsarnaev'in idam cezası bozuldu

ABD temyiz mahkemesi, Cohar Tsarnaev hakkında daha önce verilen idam cezası kararını bozdu.

A+A-

ABD temyiz mahkemesi, 2013’deki Boston Maratonu sırasında bombalı saldırı düzenlemekten ölüm cezasına çarptırılan Çeçen Cohar Tsarnaev hakkında daha önce verilen idam cezası kararını bozdu.

Üç hakimden oluşan mahkeme gerekçeli kararında, savunma makamının ‘taraflı jüri’ gerekçesiyle yaptığı şikayeti haklı buldu. Karar gereği, dava yeniden görülmek üzere federal mahkemeye gönderildi.

Gerekçeli kararda, Tsarnaev’i yasadışı silah taşıma ile ilgili 3 ara maddeye istinaden suçlayan hakimin kararının da yanlış olduğuna hükmedildi. Tsarnaev bu maddelerden aklanacak.

Bu karara, temyiz mahkemesinin genişletilmiş kurulunda itiraz edilebilecek ve nihayetinde karar, yüksek mahkemeye intikal edebilecek.

Boston saldırısı

Cohar Tsarnaev, ağabeyi Tamerlan ile birlikte, 15 Nisan 2013'te yaklaşık 23 bin kişinin katıldığı Boston Maratonu'nun bitiş çizgisi yakınlarında ev yapımı 2 bomba patlatarak 3 kişinin ölümüne, 264 kişinin de yaralanmasına yol açmıştı. Tamerlan Tsarnaev polis ile girdiği çatışmanın ardından birkaç gün sonra hastanede hayatını kaybetmişti.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
2 Yorum
İlgili Haberler