BTP: Atatürk'e kafir diyen kafirdir

BTP: Atatürk'e kafir diyen kafirdir

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sözcüsü Emre Polat, "Atatürk'e kafir diyenin kafir olacağını" ileri sürdü.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sözcüsü Emre Polat, "Atatürk'e kafir diyenin kafir olacağını" ileri sürdü.

Ayasofya Camii'nde 'Mustafa Kemal'e hakaret edildiği' iddiasıyla bir basın açıklaması yayınlayan BTP Sözcüsü Polat, "Ölçümüz gayet nettir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kafir diyen kafirdir. Hem dini hem de milli bilincimize göre kafirdir" dedi.

Polat Mustafa Kemal'in Ayasofya'yı işgalden kurtardığını savunarak şu ifadeleri kullandı:

"Ayasofya ile beraber tüm yurdu düşman işgalinden kurtaran fatih, Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ayasofya’yı zincirlerinden kurtaran lider Mustafa Kemal Atatürk’tür"

Partinin kurucusu olan ve bir süre önce koronavirüs nedeniyle ölen Haydar Baş, Mustafa Kemal'in Hz. Ali'nin soyundan geldiğini ve onun vekili olduğu ve 8 yaşında Kuran hafızlığını tamamladığı gibi iddialarla anılıyordu.

Ayasofya'da ne olmuştu?

Geçtiğimiz gün Ayasofya Camii'nde gerçekleştirilen hafızlık icazet törenin dua eden imam Mustafa Demirkan, Ayasofya'nın müzeye çevrilmesi ve içerisinde ibadetin engellenmesinin arkasında olanlara tepki göstermişti. Ettiği duada Mustafa Demirkan şu ifadeleri kullandı:

"Bu ve bu gibi mabedler mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içerisinde, bu mabed-i şeriften ezan-ı Muhammediye, namaz, her şey yasaklandı ve müze haline çevrildi."

Demirkan, sözlerine Bakara Suresinin 114. ayetini okuyarak devam etti: "Allah’ın mescidlerinde O’nun isminin anılmasını engelleyen ve o mescidlerin harap olmasına koşan (uğraşan)dan daha zalim kim vardır?"

Demirkan sözlerinin devamında: "Onlardan daha zalim ve kafir kim olabilir? Yarabbi, o zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma." ifadelerini kullandı.

twtbanner-001.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
2 Yorum