Clinton yenilgiden FBI’ı sorumlu tuttu

Clinton yenilgiden FBI’ı sorumlu tuttu

Hillary Clinton, seçim yenilgisinden e-postalarıyla ilgili yeniden soruşturma başlatan FBI Direktörü Comey’i sorumlu tuttu.

Amerikan basınına göre, Demokratların başkan adayı Hillary Clinton, seçimlerdeki başarısızlığından seçime günler kala e-posta skandalıyla ilgili yeniden soruşturma başlatan FBI Direktörü James Comey’i sorumlu tuttu.

Seçim kampanyasına mali bağışta bulunanlara seslenen Clinton’ın “Böyle bir seçimin neden başarıya ulaşmadığı konusunda pek çok neden vardır. Ancak bizim analizimiz Jim Comey’in (soruşturma açılacağına ilişkin) mektubunun temelsiz, zeminsiz şüpheler oluşturduğu yönündedir ve bizim hızımızı durdurduğu kanıtlanmıştır” dediği aktarıldı.

Clinton, 8 Kasım’a kadarki tüm anketlerde önde görülüyordu ve Donald Trump’ın başarısı büyük bir sürpriz yarattı.

28 Ekim’de Comey, Kongre’ye FBI’ın Clinton’un Dışişleri Bakanı görevindeyken özel e-postalarını kullanmasına ilişkin bir kez daha inceleme başlatacağını bildirmişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.