1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdamı kaldırmakla yanlış yaptık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdamı kaldırmakla yanlış yaptık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdamı kaldırmakla yanlış yaptık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, idamı kaldırmakla yanlış yapıldığını ifade etti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, idamı kaldırmakla yanlış yapıldığını ifade etti.

Zonguldak Ereğli'deki mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'daki cami saldırısından kısa bir görüntü paylaşarak, kendisinin ve Türkiye'nin de hedef alındığını söyledi. Erdoğan, "Anadolu Yakası'nda duracakmışız, Avrupa Yakası'nda duramazmışız. Sen kimsin ya? Terbiyesiz ahlaksız. 50 tane ibadette olan kardeşimizi kalleşçe adice alçakça öldürdün. Bunun hesabını vereceksin. Yeni Zelanda sormazsa öyle veya böyle biz bunun da hesabını sormasını biliriz" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

- "Yeni Zelanda'daki katilin silahına yazdığı isimlere, tarihlere dikkat ettiniz değil mi? Elin oğlu Yeni Zelanda'da medeniyetimize karşı düşmanlığını en kanlı şekilde oraya seriyor. Bunun hesabını Yeni Zelanda sormazsa öyle veya böyle biz sormasını biliriz."

- "Anadolu Yakası'nda duracakmışız Avrupa Yakası'nda duramazmışız. Sen kimsin ya? Terbiyesiz ahlaksız. 50 Müslümanı katledecek, yasada madde yokmuş. İnsan canı ne kadar ucuz. Yasalarında düzenleme yap. Düzenleme yapmıyorsan ben bunu Yeni Zelanda hükümetiyle tartışırım. Bu iş bu kadar ucuz değil."

- "Biz bir yanlış yaptık, idamı kaldırdık. Bana göre yanlış yaptık. Niye? 15 Temmuz gecesi 251 vatandaşımızı, askerimi, polisimi şehit edenleri; ağırlaştırılmış da olsa müebbet de olsa cezaevinde onları beslemek bile bana ağır geliyor. Parlamentomuz bununla ilgili karar verirse ben onaylarım."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler