Danimarka'da sığınmacılara cinsel istismar

Danimarka'da sığınmacılara cinsel istismar

Geçen hafta kapatılan, mülteci çocukların barındığı Tullebölle Çocuk Merkezi’nin iki kadın çalışanı, cinsel istismarla suçlanıyor

Dünya Bülteni'nin haberine göre; Danimarka’nın Langeland adasında "mülteci çocukların sorun çıkartmasından dolayı" kapısına kilit vurulduğu sanılan Tullebölle Çocuk Merkezi’nin, iki kadın çalışanının erkek çocuklara yönelik cinsel istismarı nedeniyle kapandığı iddia edildi.

Radio24syv'nin haberinde, çocuk merkezinde görevli iki çalışanın yaşları 15 ile 17 arasında değişen erkek çocuklara yönelik cinsel istismar görüntülerinin ortaya çıkmasından sonra kapatılma kararının alındığı ileri sürüldü.

Haberde, Tullebölle Çocuk Merkezi’nde yaşanan ilk cinsel istismar olayının Fyns Polisi’ne 10 Haziran’da rapor edilmesine rağmen, Yabancılar İdaresi ve Langeland Belediye Başkanı Bjarne Nielsen’in olaydan 10 gün sonra haberdar olduğu kaydedildi.

Tullebölle Çocuk Merkezi, mülteci çocukların çok fazla sorun çıkardığı öne sürülerek geçen hafta kapatılmıştı.

Öte yandan, Langeland Belediyesi resmi internet sitesinden yayımlanan açıklamada, belediyenin Mülteciler Direktörü Sisi Eibye'nin görevinden uzaklaştırdığı duyuruldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.