1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. DHKP-C operasyonunda yakalanan kişilerin bilgileri açıklandı
DHKP-C operasyonunda yakalanan kişilerin bilgileri açıklandı

DHKP-C operasyonunda yakalanan kişilerin bilgileri açıklandı

Yunanistan'da DHKP-C'ye yönelik operasyonda yakalanarak haklarında soruşturma başlatılan 9 Türk'ün kimlikleri açıklandı.

A+A-

Polisin perşembe günü yayınladığı belgeler arasında sekizi erkek, biri kadın olan toplam dokuz tutuklunun gözaltına alındıklarında üstlerinden çıkan gerçek ve sahte kimlik ve seyahat belgeleriyle fotoğrafları bulunuyor.

Buna göre, gözaltına alınan şahısların isimleri, Burak Ağarmış (23), Mehmet Doğan (59), Ali Gökoğlu (49), Halaz Secer (20), Sadi Naci Özpolat (48), Anıl Sayar (26), İsmail Zat (64), Hasan Biber (59) ile olarak belirtildi. Bir kişinin isminin ise Ergül Acer ya da Halil Demir (40) olabileceği ifade edildi.

Polis açıklamasında, operasyonda ele geçirilen nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaport gibi belgelerin fotoğraflarına yer verilirken, bazılarının sahte isimler adına tanzim edildiği vurgulandı.

Açıklamada, Anıl Sayar ve Burak Ağarmış isimli şahısların ise Hollanda doğumlu olduğu kaydedildi.

'AK PARTİ'YE SALDIRININ FAİLİ ARALARINDA'

Şüpheliler arasında, 2013'te AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı saldırılarının faili olduğu belirtilen Hasan Biber isimli örgüt üyesinin de bulunması dikkat çekti.

Yunanistan'daki DHKP-C operasyonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Atina'ya 7-8 Aralık tarihlerinde yapacağı ziyaretten bir hafta önce geldi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.