1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Dışişleri'nden İsrail'e 'konut inşası' tepkisi: Şiddetle kınıyoruz
Dışişleri'nden İsrail'e 'konut inşası' tepkisi: Şiddetle kınıyoruz

Dışişleri'nden İsrail'e 'konut inşası' tepkisi: Şiddetle kınıyoruz

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında İsrail'in Batı Şeria'da yeni konut inşasına onay vermesi ile ilgili “İsrail'in bu gayrimeşru politikasını şiddetle kınıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Batı Şeria’daki çeşitli yasa dışı yerleşimlerde 2 bin 300’den fazla yeni konutun inşasına onay vermesini kınadı. 

Dışişleri Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “İsrail, 1967'den beri işgal altında tutmakta olduğu Batı Şeria’daki çeşitli yasa dışı yerleşimlerde 2 bin 300’den fazla yeni konut inşasına onay vererek Filistin halkının haklarını gasp etmeyi sürdürmüştür. İsrail’in bu gayrımeşru politikasını şiddetle kınıyoruz.

İsrail, yasa dışı yerleşimlerin genişletilmesi politikasıyla uluslararası hukuku açıkça ve pervasızca çiğnemeye devam etmektedir. İsrail’in iki devletli çözüm perspektifini ortadan kaldırmayı ve işgali daimi kılmayı hedefleyen bu tasarrufunu reddediyor, kardeş Filistin halkının ve Filistin’in haklı davasının daima yanında olacağımızı yineliyoruz” denildi.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler