1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Duterte 'çıldırdı': Teröristleri de rehineleri de patlatacağım
Duterte 'çıldırdı': Teröristleri de rehineleri de patlatacağım

Duterte 'çıldırdı': Teröristleri de rehineleri de patlatacağım

Filipinler Devlet Başkanı Duterte, rehinelerin durumuyla ilgili olarak da "Üzgünüm, sivil zayiat" ifadesini kullandı.

A+A-

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkedeki güvenlik birimlerine, "denizde adam kaçırma eylemlerinin son bulması için teröristleri bombalama emri" verdiğini, rehinelerin de bu durumda "sivil zayiat" sayılacağını söyledi.

Güvenlik birimlerine, "İnsanları rehin alıp kaçmaya çalışıyorlarsa hepsini bombalayın." şeklinde emir verdiğini aktaran Duterte, rehinelerin durumuyla ilgili olarak da "Üzgünüm, sivil zayiat" ifadesini kullandı.

Duterte, bu yaklaşımın, fidye için adam kaçıran gruplarla mücadelede devlete imkan sağlayacağını belirterek "İşlediğiniz suçlara karşılık bir de ödül alamazsınız. Sizleri gerçekten patlatacağım." dedi.

Malezya ve Filipinler arasındaki adalarda 1991'den beri faaliyet gösteren terör örgütü Ebu Seyyaf örgütü, rehin alma eylemleriyle biliniyor. Örgüt, Mindanao ve Sulu'da bağımsız devlet kurmak amacıyla Filipinler'in güneyinde silaha başvuruyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler