El Bab'ta TSK'ya saldırı: 14 can kaybı, 33 yaralı

El Bab'ta TSK'ya saldırı: 14 can kaybı, 33 yaralı

TSK, Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında El Bab'ta hayatını kaybeden askerlerin sayısını 14, yaralıların sayısının ise 33 olarak açıkladı.

TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı operasyonunda dün 14 Türk askerinin hayatını kaybettiği açıklandı. 

TSK'dan akşam saatlerinde yapılan açıklamada, El Bab'da üç ayrı bombalı saldırıda 10 askerin daha hayatını kaybettiği, 6'sı ağır 18 askerin de yaralandığı açıklandı. Açıklamada, "67 hedef imha edildi, 138 DEAŞ'lı terörist öldürüldü" ifadelerine yer verildi.

TSK'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile El Bab’ın ele geçirilmesine yönelik ileri harekâta devamla, Bab-Halep yolunda tam kontrol sağlanmıştır.

Hava harekatları, bölgedeki topçu birliklerimiz ve diğer ateş destek vasıtalarımız ile El Bab bölgesinde tespit edilen DEAŞ terör örgütüne ait hedefler yoğun olarak ateş altına alınmaya devam etmektedir.

Şu ana kadar topçu birliklerimiz ve diğer ateş destek vasıtalarımız ile;

-      3 adet ZSU-23 Silah monteli Pikap aracı,

-      2 adet DOÇKA monteli Pikap aracı,

-     3 adet Ağır Makinalı Tüfek monteli Pikap aracı ateş altına alınarak imha edilmiştir.

Hava Kuvvetlerimize ait savaş uçaklarınca yapılan hava taarruzları sonucunda 67 hedef vurularak imha edilmiş; ayrıca ateş destek vasıtalarımızla açılan ateşlerle çok sayıda DEAŞ hedefi etkisiz hale getirilmiştir. Açılan ateşler ve meydana gelen çatışmalar sonucunda 138 DEAŞ teröristi etkisiz hale getirilmiştir.

Çok sayıda teröristin yaralı olduğu ve bulundukları alanlardan tahliyelerinin, yoğun ateş altında olmaları nedeniyle gerçekleştirilemediği de telsiz konuşmalarından öğrenilmiştir.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında kuşatılmış olan El Bab meskun mahallinin kontrol edilmesine yönelik harekat devam etmektedir.

Öğleden sonra 3 ayrı bölgede bombalı araçlarla yapılan intihar saldırıları sonucunda TSK unsurlarımızdan toplam 10 Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, ilk tespitlere göre 6’sı ağır olmak üzere 18 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılara bölgedeki hastanelerde müdahale edilmektedir.

Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK personeline ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.