1. HABERLER

  2. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  3. Elon Musk 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını feshetti
Elon Musk 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını feshetti

Elon Musk 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını feshetti

Milyarder Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasının feshettiğini açıkladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Tesla'nın patronu milyarder iş insanı Elon Musk'ın çok konuşulan Twitter hamlesi sahte hesaplarla ilgili çıkan krizin ardından sonuç vermeden tamamlandı.

Musk, 44 milyar dolarlık anlaşmanın, şirketin sahte hesaplarla ilgili yeterli bilgi vermemesi dolayısıyla feshedildiğini açıkladı.

Musk cephesinden yapılan bildirimde Musk'ın avukatları şirketin performansı açısından kritik önemdeki sahte hesaplarla ilgili birkaç kere yapılan bilgi alma taleplerinin karşılanamadığına vurgu yaptı.

Daha önce Twitter'da yüzde 9,2'lik hisse satın alan Elon Musk, 14 Nisan'da SEC'e yaptığı bildirimde, Twitter'ın tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Twitter'dan 25 Nisan'da yapılan açıklamada, şirketin Musk'a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı bildirilmişti.

Musk, 13 Mayıs'ta sosyal medya şirketi Twitter'ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu.

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter anlaşmasının, "spam ve sahte hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5'inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen detaylar nedeniyle" geçici olarak askıya alındığını açıklamıştı.

Öte yandan, Musk, Katar Ekonomik Forumu kapsamında Bloomberg'e verdiği röportajda, anlaşmanın hissedarlar tarafından onaylanmasını, Twitter anlaşmasıyla ilgili birkaç "çözülmemiş meseleden" biri olarak sıralamıştı.

Kaynak: Bloomberg HT

280.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler