En uzun pil ömrüne sahip telefonlar hangileri?

En uzun pil ömrüne sahip telefonlar hangileri?

Eskiden tek şarjla bir hafta giden telefonlar bugünlerde bazen akşama bile zor yetişiyor.

Cep telefonlarının her geçen yıl daha da "akıllılaşması" kullanıcıların bunun karşılığında pil ömründen feragat etmelerini gerektirdi.

Akıllı telefonlar arasında en uzun batarya ömrüne sahip olan telefonlar hangileri?

Cep telefonlarındaki son trendleri takip eden Phone Arena sitesine göre, günümüzde en büyük pile sahip olan cep telefonu, 6000 miliamper saatlik kapasitesiyle Asus'un ROG II modeli. Ancak bir telefonun sahip olduğu pil ömrünü sadece pilin kapasitesi belirlemiyor. Bunun yanında ekranın büyüklüğü ve işlemcinin kapasitesi gibi etkenler de önemli bir rol oynuyor.

Phone Arena, telefonların pil ömrünü karşılaştırmak için iki değişkeni sabitliyor. Öncelikle ekran parlaklığını yüzdelik üzerinden değil, parlaklık birimi nit üzerinden aynı seviyeye (200 nit) çekiyor. Ardından telefonlarda günlük hayattaki kullanımı taklit eden bir yazılım çalıştırıyor. Karşılaştırma sonuçlar bu şekilde elde ediliyor.

En uzun ömürlü telefon Motorola Moto G7 Max

Sitenin yaptığı ölçümlere göre en uzun süre dayanan telefon, durmadan 20 saatten fazla çalışabilen Motorola Moto G7 Max. Model, etkin pil kullanımıyla kendisine en yakın Xiaomi Mi Max 2'den neredeyse 3 saat fazla dayanabiliyor. Listede üçüncü sırada ise LG X Power modeli bulunuyor.

Listede ilk 10'da Samsung ve Apple'ın modellerinin bulunmaması dikkat çekiyor. Apple'ın iPhone 11 modeli 13 saat 29 dakika ile listede 11'inci sırada yer alırken, Samsung en iyi performans gösteren Galaxy J7 modeli 13 saat 25 dakikayla hemen arkasından geliyor.

twtcanli.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.