Erdoğan: ABD halkının tercihini hayra yormak istiyorum

Erdoğan: ABD halkının tercihini hayra yormak istiyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Donald Trump'ın yeni ABD başkanı seçilmesiyle ilgili "Başarılı bir gelecek temenni ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Donald Trump'ın yeni ABD başkanı seçilmesiyle ilgili "Şahsım ve milletim adına ABD'nin bu tercihini hayra yormak istiyor ve başarılı bir gelecek temenni ediyorum" dedi.

Erdoğan, Trump'ın seçilmesine dair şunlar söyledi:

"Malum Amerika bir seçim geçirdi ve bu seçimle birlikte Amerika'da demokratlar iki dönemden sonra tekrar cumhuriyetçilere iktidarı devretti. Amerikan halkı böyle bir tercihi gerçekleştirdi ve bu tercihle birlikte Amerika'da yeni bir dönem başlıyor. Temenni ederim ki Amerikan halkının bu tercihi dünyaya gerek temel hak ve özgürlükler noktasında gerek demokrasi noktasında gerekse bölgemizdeki gelişmeler noktasında hayırlı adımların atılmasına vesile olur. Ben, şahsım ve milletim adına Amerikan halkının bu tercihini hayra yormak ve başarılarla dolu bir gelecek temenni ediyorum."

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.