1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan: Adil Öksüz'ü Komşum Kaçırdı
Erdoğan: Adil Öksüz'ü Komşum Kaçırdı

Erdoğan: Adil Öksüz'ü Komşum Kaçırdı

Adil Öksüz'ün kaçışına yardımcı olan ve ardından tutuklanan gazeteci Erdal Şen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'daki apartmanında oturuyormuş.

A+A-

15 Temmuz'daki darbe girişiminin merkezi Akıncı Hava Üssü'nün yakınında yakalandıktan sonra “Tarla bakmaya gitmiştim” savunmasıyla 21 dakikada hakim tarafından serbest bırakılan, Gülen Örgütü'nün “Hava Kuvvetleri İmamı” Adil Öksüz'ün kaçışına yardımcı olduğu gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Erdal Şen'in yıllarca Erdoğan'ın en yakınında olduğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişte Ankara'da ikamet ettiği aparmanın 4 No'lu dairesinde oturan Erdal Şen'in Gülen Örgütü'nden tutuklanmasına dikkat çekip "Bunlar karaktersiz" dedi.

Gazeteciliğe Zaman gazetesinde başlayan, ardından Habertürk gazetesinde Ankara Temsilciliği yapan Şen, son olarak Meydan gazetesinin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini üstlenmişti.Şen, Ankara'da Habertürk adına Başbakanlık Muhabirliği yaptığı dönemde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başbakanken kaldığı Keçiören Subayevleri'ndeki apartmanda uzun süre komşusu olmuştu. Şen'in Apartmanın 4. nolu dairesinde oturduğu öğrenildi.

sen

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RUSYA DÖNÜŞÜ ANLATTI

"Mesela 15 Temmuz gecesi olan hadise. İsmi Adil (Öksüz) olan şahsı kastediyorum. İsmi Adil de kendisi adil değil? Bakın onu kaçıran gazeteci bizim apartmanda oturuyormuş.Komşumuz yani. Görünürde bize saygıda hiç kusur etmezdi. Bunu da herkese söylerdi. Şimdi Adil-denilen o şahsı kaçıran adam olduğu ortaya çıktı."

"BUNLARIN HEPSİ KARAKTERSİZ"

"Kaçıran o. Bunların hepsi karaktersiz. Köşesinde sallayıp duran vardı ya şimdi kaçmış olan, o da öyleydi. Gelirdi karşımıza yok şöyle yok böyle. Kim olduğunu anlıyorsunuz. Köşesinde yazmaya gelince de verip veriştiriyordu. Niye kaçtın gittin? Bu kadar yüreğin vardı o zaman kalsaydın. Onun için ben burada milletimin tutumunu çok önemsiyorum."

sen1

Erdal Şen'de 17 Temmuz'da attığı bir tweet ile 15 Temmuz darbe gişiminde hayatını kaybeden reklamcı Erol Olçok için üzüntüsünü dile getirmişti

"ALLAH KENDİLERİNDEN RAZI OLSUN"

"Şu anda tüm savcılarımız, Allah kendilerinden razı olsun, hâkimlerimiz, bence hata payını minimize ettiler. Hepsi iyi çalışıyorlar. Burada iyi çalışmak önemli. Hukuk içerisinde kalmak suretiyle, atılacak adımlarla bir çok kirli paslı işler açığa çıkacaktır. Kurumlarımız, kendi içindeki pislikleri şu anda gayet başarılı bir şekilde ortaya çıkarıyorlar."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.