1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan Avrupa'ya seslendi: İç hukukumuza karışmayın
Erdoğan Avrupa'ya seslendi: İç hukukumuza karışmayın

Erdoğan Avrupa'ya seslendi: İç hukukumuza karışmayın

"Bizim iç kararlarımıza hiç kimse karışamaz. Bu güne kadar bizim ülkemizi karıştıranlar zaten onların kendileri olmuştur."

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güvenlik Konsepti Konferansında açıklamalarda bulundu. 

Türkiye'nin iç işlerini eleştiren Avrupa'ya seslenen Erdoğan, "Bizde de hukuk var bizde de yargı var. Kimse kusura bakmasın onlar kendi işine biz kendi işimize..." dedi. 

Türkiye'yi karıştıranların Batı olduğunu ileri süren Erdoğan, "Bunların cibiliyetlerinin gereği bu. Biz kararlı bir şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz." açıklamasında bulundu. 

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

"Bugün bir Batılı geldi. Öğleden sonra cezaevlerindeki vekillerle ilgili bir karar çıkacak dedi. Kendisine bunları ve yaptıklarını anlattım ve hemen ara orayı ve şunları söyle dedim:


Türkiye'nin içişlerine karışmayın. Bunlar gönderdiğiniz mektubu size geri gönderir bildiklerini okurlar. Bizim iç kararlarımıza hiç kimse karışamaz. Bu güne kadar bizim ülkemizi karıştıranlar zaten onların kendileri olmuştur.

Türkiye'de kaçan teröristler Brüksel sokaklarında nutuk atıyorlar. Bu nasıl iştir? Biz bunları tanıyoruz, biliyoruz. Bunların cibiliyetlerinin gereği bu. Biz kararlı bir şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.