Erdoğan: Batı Dünyası Dürüst Davranmıyor

Erdoğan: Batı Dünyası Dürüst Davranmıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği heyetini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği'ni kabulde yaptığı konuşmada, "Türkiye’nin, adları farklı da olsa, aynı saiklerle hareket eden ve birbirleriyle yakın ilişki içinde bulunan terör örgütlerinin ortak saldırısı altında olduğunu" söyledi.

Erdoğan, “FETÖ ile PKK’nın, DAİŞ ile bu örgütlerin arasında hiçbir fark olmadığı, hepsinin de aynı amaca hizmet ettiği bu saldırılarla bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi.

Batılı devletlerin 15 Temmuz’daki başarısız darbe girişimine ilişkin tutumunu da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Batı dünyası bizi bu mücadelede anlamamıştır, anlamıyor ve anlamayacak, biz bunun farkındayız. Dürüst davranmadılar, dürüst davranmıyorlar bunun da farkındayız. Biz gerek askeri operasyonlar gerek polisimizin ve adliye teşkilatımızın yürüttüğü çalışmaları kesintisiz devam ettireceğiz”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.